Ostropest plamisty to zioło, które działa bardzo dobrze na regenerację wątroby. W jaki sposób można zażywać tę roślinę, by dawało to jak najlepsze efekty?

Najbardziej zdrowotne substancje znajdują się w nasionach ostropestu plamistego. To tam można znaleźć sylimarynę, która wspomaga regenerację hepatocytów. To dzięki sylimarynie toksyny nie wnikają do wnętrza komórek wątroby, dzięki czemu nie ulegają one zniszczeniu. To działanie sylimaryny wykorzystywane jest nawet w bardzo trudnych przypadkach, takich jak choroba alkoholowa czy zapalenie wątroby spowodowane działaniem wirusa. W jaki sposób należy spożywać ziarna ostropestu, by mogły one spełnić swoją funkcję?

Co za zioło wspomaga trawienie? Nasiona ostropestu plamistego – aby mogły działać, konieczne jest ich zmielenie. Kupując całe nasiona ostropestu plamistego trzeba mieć na uwadze, że należy je zmielić przed samym spożyciem. Gotowe zmielone ziarna ostropestu mają o wiele wygodniejszą formę. Można spożywać je w formie naparu lub dodawać do sałatek i innych potraw. Pamiętać jednak należy by nie przekraczać trzech łyżeczek mielonego ostropestu dziennie. Choć nasiona tej rośliny uważane są za bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży, jednak nie powinno się przekraczać tej dawki.

Ostropest można zażywać również w formie oleju. W tym przypadku nie należy przekraczać dwóch łyżeczek. Warto również pamiętać, że olej z ostropestu często jest stosowany zewnętrznie. Jest to dobre remedium na rany i poparzenia. Polecam https://oczyszczanie-jelit.net.pl/kategoria/ziola/

Ostropest plamisty zazwyczaj zażywa się jako samodzielny produkt. Tymczasem w celu lepszej regeneracji wątroby można go łączyć z innymi ziołami. Niekiedy można kupić gotowe mieszanki, takie jak Hepa Vitale. W tym preparacie zmielone nasiona ostropestu zostały połączone z babką płesznik i czarnuszką siewną. Takie połączenie jest bardzo dobre nie tylko dla wątroby, ale dla całego układu pokarmowego, a co za tym idzie także całego organizmu. Babka płesznik jest znana ze swoich właściwości łagodzących, natomiast czarnuszka ma wiele zdrowotnych substancji i może być wykorzystywana we wszelkich kuracjach oczyszczających.

1 komentarz

  1. O ostropeście plamistym wcześniej nie słyszałam, może faktycznie mogłabym dołączyć go do swojej diety 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *