Zastosowanie i działanie kremu przeciwzmarszczkowego odbywa się na wielu płaszczyznach. Niewiele kobiet wie, że oprócz spłycania już występujących zmarszczek, serum przeciwdziała powstawaniu nowych nieestetycznych bruzd skórnych. Wobec tego należy dobrać odpowiedni kosmetyk w zależności od swojego wieku i typu cery. Co powinien zawierać krem na zmarszczki aby rzeczywiście działał ? Czego unikać w składzie kosmetyków?

Czy kremy na zmarszczki rzeczywiście działają?

Warto na samym początku wspomnieć o kwestii, która poddawana jest pod wątpliwość przez wiele kobiet. Niektóre panie zarzucają kosmetykom, ze są przereklamowane, a producenci nie dotrzymują obietnic zawartych w kampaniach promocyjnych. Często tak bywa, dlatego też należy świadomie wybierać kosmetyki, czytając składy i kierując się pozytywnymi opiniami zawartymi choćby w Internecie. Warto pamiętać o kwestii regularnego stosowania, ponieważ to jeden z kluczy do zobaczenia efektów kuracji przeciwzmarszczkowym serum do twarzy.

Richevon -dlaczego jest uniwersalnym kosmetykiem?

Richevon to innowacyjny krem przeciwzmarszczkowy, często polecany przez zadowolone użytkowniczki. Posiada w swoim składzie przede wszystkim naturalne komponenty kosmetyczne o działaniu spłycającym powstałe już bruzdy i przeciwdziałającym uciekaniu wody z organizmu. To dwie bardzo ważne kwestie, które uczyniły Richevon uniwersalnym kosmetykiem. Dzięki niemu krem ten sprawdza się jako krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, na dzień i na noc. To rzadko spotykane wśród tego typu kosmetyków. Dlatego też warto zainwestować w jeden sprawdzony produkt, unikając niepotrzebnego wydawania pieniędzy na obietnice producentów, które nie mają porycia w rzeczywistości.

Co powinien zawierać krem na zmarszczki, aby rzeczywiście był skuteczny?

Krem przeciwzmarszczkowy musi być wyposażony w dużą liczbę składników aktywnych. To substancje, które oddziałują na cerę, wywołując określoną reakcję. Wśród najlepszych i najskuteczniejszych wymienia się :

– retinol – witamina A wykazuje silne działanie pobudzające wydzielanie kolagenu

– aloes – nawilża, tworząc ochronną barierę na twarzy,krem do zmarszczek Richevon

– koenzym Q 10 daje widoczny efekt młodej, nawilżonej skóry

– witaminę C – pobudza krążenie krwi, dzięki czemu wszystkie naczynka są odpowiednio odżywione i zachowują swoją sprężystość, przeciwdziałając wiotczeniu

– witaminę E – jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, w odpowiedniej proporcji do innych składników będzie prawdziwym dobrodziejstwem

– śluz ślimaka – ważne, aby był ze sprawdzonego źródła, ponieważ opóźnia procesy starzenia się i nawilża skórę

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn

Mężczyźni w Polsce coraz większą uwagę przywiązują do swojej cery, sięgając po coraz bardziej specjalistyczne substancje. To znaczny postęp, który został dostrzeżony przed koncerny kosmetyczne, dlatego też coraz częściej są wypuszczane na rynek balsamy specjalnie przeznaczone dla panów. Mają składy bardzo podobne do damskich kremów, często nawet bywają dużo delikatniejsze.

Mężczyźni stosują też krem pod oczy przeciwzmarszczkowy, ponieważ w tamtych rejonach często pojawiają się tak zwane „kurze łapki”.

Podsumowanie – krem przeciwzmarszczkowy

Aby dobrze dobrać krem, należy być świadomym konsumentem i nie ulegać kolorowym reklamom obecnym w mediach. Trzeba sprawdzać składy i zwracać uwagę na substancje pochodzenia naturalnego o potwierdzonym działaniu dermatologicznym.

Kremy przeciwzmarszczkowe mają wykazać pozytywne efekty już po kilku tygodniach stosowania, jednakże pamiętajmy, aby kosmetyk ten aplikować regularnie na twarz, ponieważ tylko wtedy wykaże silne działanie.

Bibliografia

1. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
2. Jakimowicz-Klein B., Zmarszczki możesz je pokonać, 2006

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *